BIEGANE DYKTANDO

"Żórawińskie żurawie" tak brzmiał tytuł dyktanda, które zostało napisane 9 marca przez uczniów klas IV-VI. Tekst był bardzo trudny, ale zabawa wspaniała.Na czym polegała? Uczestnicy stoją przy ławkach z kartką, na której będa pisać dyktando. Na sygnał startu, dzieci podbiegaja do kartki z dyktandem, odwracają ją i zapamiętują fragment tekstu. Muszą odwrócić kartkę z powrotem i wracają do swoich ławek, by napisać to, co zapamętali, po czym znów wracają do dyktanda i tak postępują aż do końca czasu(30 minut).Zmęczenie było niesamowite, ale warto próbować czegoś nowego, tym bardziej, że orografia nie cieszy się dużą popularnością wśróod uczniów.Całość dyktanda udało się napisać Dominice Kozdroń i Kacprowi Wiśniewskiemu, równie dobrze poradziły sobie: Kinga Witkowska i Oliwka Bucka. Regulamin konkursu wymaga wyłonienia czterech osób plus jedna rezerwowa, którą będzie Kaja Brzęczek. Do Żórawiny pojadą: Dominika Kozdroń, Kinga Witkowska, Kacper Wiśniewski i Oliwka Bucka. Gratuluję wygrania pierwszego etapu.